Bizi Takip Edin

Hareketli Bölme Paneller Yaşam Alanlarını Fonksiyonel Hale Getiriyor

Hareketli duvar, her türlü iç mekanı arzu edilen şekilde bölmeye yarayan ve o mekanın daha fonksiyonel olmasını sağlayan yapı unsurlarıdır.

Hareketli bölme paneller tasarım alanında mimarlara kolaylık sunarken, kullanıcılarına da büyük ölçüde konfor sağlıyor. Kullanıcıların isteklerine göre, bölme panelleri ses yalıtımı özelliğine de sahip olabiliyor bu sayede paneller mekanları bölmekten çok daha fazlasını kullanıcılarına sağlayabiliyor. Kullanılacak panellerin yapıldığı materyaller de bölme sisteminin fonksiyonelliğini etkileyebiliyor; dolu materyallerden yapılan paneller, alanları net bir şekilde bölmek için kullanılırken, şeffaflıktan vazgeçemeyenler için ise cam ve benzeri materyallerden yapılan paneller tercih ediliyor. Ayrıca panellerin opsiyonel olarak sunmuş olduğu yangın ve duman koruması ile güvenlik unsuru da ihmal edilmiyor.  Projeye özel ölçülerde üretilebilen hareketli bölme sistemleri, temin ve kurulum kolaylığı ile de büyük avantajlar taşıyor.  Panellerin kullanım şekli bile kullanıcıların isteklerine göre tasarlanabiliyor; panelin kurulumun yapılacağı alana göre, yukarı toplanan ya da raylı sistem üzerinde yana doğru toplanan paneller kurmak mümkün. Evlerden toplantı salonlarına, kongre merkezlerinden okullara; her türlü iş, etkinlik ve yaşam alanının daha verimli olması bu yapı unsurları ile mümkün hale gelebilmektedir. Örnek olarak çok büyük bir konferans salonu 2 farklı etkinlik için farklı ya da aynı boylarda 2 odaya bölünebilir. Ya da kapalı alanda yemekli bir etkinlik yapılacaksa yemeklerin bulunduğu kısım insanların toplanacağı kısımdan ayrılmak istendiğinde hareketli bölme kullanmak  en iyi çözüm olacaktır. 

Hareketli bölme duvarlar ile yapabilecekler sadece kullanıcıların istekleri ile sınırlanabilir. Yüzlerce olasılık ve işlev bu hareketli yapı unsurları ile çok kolay hale gelmektedir.   

Benzer İçerikler