Bizi Takip Edin

ISI YALITIMLI TRANSPARAN CEPHELER

Günümüzde yaşadığımız coğrafyanın gereksinimleri, çevresel faktörler ve enerji kaynaklarının giderek tükenmesi  mimari trendleri de etkiliyor. Yükselen yeşil binalar, akıllı binalar derken proje aşamasında en çok tartışılan konulardan biri de enerji tasarrufu. Doğal gün ışığından maksimum yararlanma, ısı kayıplarının önüne geçme, soğutmada minimum enerji kullanımı gibi konular pek çok yapı için ve aynı zamanda toplum yararı için önemli.

Danpal tarafından tasarlanan özgün bir detay ile uygulanan Danpatherm çift katmanlı, ısı yalıtımlı transparan cephe sistemi hem doğal ve konforlu bir aydınlık hem de tam ısı yalıtımlı cephe sistemi olanağı sunuyor. Çift kat kilitli polikarbonat panel arasında projede ihtiyaç duyulan ısı yalıtım ve ışık geçirgenlik düzeylerine göre cam yünü kullanılabiliyor. Bu şekilde sistemin sağladığı U değeri 0,56 (W/m².K) değerine kadar düşer.

Alüminyum kasetli olarak fabrikada hazırlanan modüler cephe sistemi sahada kolayca ve çok hızlı montajlanır. Yarı saydam cephe sistemi içinde doğrama ya da kapı boşlukları açılabilir, sisteme adapte edilebilir. Malzemenin sağladığı hafiflik, firesiz ve hızlı uygulama, yüksek basınç dayanımı, kırılmazlık gibi avantajlar benzer pek çok uygulamaya göre ekonomik bir çözüm sağlar. İlk uygulamada elde edilen ekonomik avantaj kullanım süresi boyunca da enerji tasarrufu sağlanacağı için devam eder.

Benzer İçerikler