Bizi Takip Edin

Hareketli Gölgelendirme Sistemlerimizle Estetiği Yakalayın

Gölgelendirme denince akla gelen ilk çözümlerden biri pergoladır. Pergola kelimesinin kökeni, Latincede “saçak” anlamına gelen “pergula” kelimesine dayanmaktadır. İlerleyen zamanlarda Pergola kelimesi, İtalyanca vasıtasıyla birçok dilde de aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiş ve bugünkü anlamını kazanmıştır. 

Neta Pergola sistemleri alüminyum veya çelik taşıyıcılar üzerinde kurulan, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir motorlu, kullanım amacına göre aydınlatma opsiyonu sunabilen bir gölgelendirme elemanıdır. Açık hava kültürünün yaygınlaşması ve şehir hayatının getirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda sistem daha da geliştirilerek etrafı kapatılabilir, dört mevsim kullanıma uygun bir alana dönüştürülebilir şekilde tasarlanmıştır. Düşey cephe elemanları bazen açılır cam doğrama sistemleri olabileceği gibi bazen de rüzgar kesici storlar olabiliyor. 

Otomatik açılır tente, uzaktan kumanda sayesinde istenilen ölçüde havalandırmayı sağlarken yağmur, sert rüzgar, kar gibi olumsuz hava koşullarından da korur. Üst örtüde kullanılan özel block-out membranlar hem yüksek gölgelendirme özelliği hem de su sızdırmazlık sağlar. Tüm hava koşullarında güvenle kullanıma uygundur. 

Siz de estetik ve kalite özelliklerini güvenilir firma seçeneği ile birleştirmek isterseniz, Neta Mimarlık olarak yanınızda olacağız.

Benzer İçerikler