Bizi Takip Edin

Asma-Germe Membran Sistemleri

Çelik veya betonarme taşıyıcı konstrüksiyon üzerine, esnek mimari formlara cevap verebilecek şekilde tasarlanabilen, tüm hava koşullarında zarar görmeden koruyuculuğunu sağlayan asma-germe membran yapılar günümüzde pek çok uygulama alanı bulmaktadır. Konutların veranda, bahçe,teras alanlarında görebileceğimiz gibi stadyum projelerinde de üst örtü olarak çokça tercih edilmektedir. Bunların dışında hafif bir yapı malzemesi olmasının da avantajı ile iş ve ticaret merkezleri, eğitim yapıları, turizm ve kültür yapıları, spor kompleksleri gibi pek çok alanda kullanımı yaygındır. 

Üst örtüde kullanılan dayanıklı, block-out membranlar doğru bir mühendislik çalışması ile sunulduğunda rüzgar yükü, kar yükü taşıyabilir, yağmurdan ve nemden etkilenmez, güneşin zararlı ışınlarından korur ve iyi bir gölgelendirme elemanıdır. 

Daha çok tasarımda esnekliği çağrıştıran, gölgelendirme sistemi olarak tasarlanan yarasa tenteler, ismini yarasanın muazzam kanatlarından esinlenerek almış, doğanın estetiğiyle bütünleşmiş bir gölgelik sistemidir. İç mekan tasarımında ve dış mekan gölgelendirilmesinde rahatlıkla kullanılabilen yarasa tenteler, gereken eğim verildiğinde üzerinde su birikimini ve su geçirgenliğini engellerken size sınırsız model ve seçenek imkanı sunar. 

Siz, tercihinizin sizi yanıltmadığını görürken biz de sağladığımız hizmetin haklı gururunu yaşayacağız. 

Benzer İçerikler