Bizi Takip Edin

Açılır Cam Tavan: İç Mekanların Konforunda Ferahlık

Açılır cam tavan sistemleri, iç mekanlara estetik katarken aynı zamanda mevsimsel koşullara karşı da mekanları korur. Kolaylıkla kurulumu yapılan açılır tavanlar, manuel ya da motorlu kullanım ile de kullanıcılara büyük kolaylık sunar. 

Açılır cam tavanlar, birbiri üzerinde kayarak hareket eden ve tek bir alanda toplanan cam çatı modüllerinden oluşmaktadır. Açılır cam tavanların üretiminde, Isı yalıtımı için ısıcam kullanılabilir, ya da tercihe göre polikarbonat malzeme kullanılabilir. Kullanıcıların tercihlerine göre cam paneller istenilen her renkte üretilebilir. Açılır cam tavan sistemleri mekanların fonksiyonelliğini büyük ölçüde arttırır ve 4 mevsim  kullanılabilir. Gün ışığından en verimli şekilde faydalanmak cam tavanlar ile mümkün hale gelir, üstelik bu konforun yanında kötü hava koşulları da yaşam alanınızın dışında kalır. Kurulumu yapılan mekanın estetikliğini artıran açılır cam tavanlar, yapısal bütünlükten de ödün verilmez.

Açılır cam tavanların kullanım alanları da çok geniştir. Restoran, kafe ya da barların teras katlarını 4 mevsim kullanılabilir hale getirirler. Bunun yanında, konutların çatı katlarına, verandalarına estetik bir eklenti olarak; hem güneş ışığının, hem de gece yıldızların tadını çıkarmak açılır cam tavan kullanarak mümkün hale gelir.

Sağladığı avantajlardan biri de doğal bir havalandırma olanağı sunduğu için ısınma ve soğutma masraflarını azaltmasıdır.

Benzer İçerikler