Bizi Takip Edin

Açılır Kapanır Tente Sistemleri

Güneş kontrolü mimari yapıların farklı alanlarında kullanılabilen bir ihtiyaçtır. Gölgelendirme ihtiyacını belirleyebilmek için Neta Mimarlık olarak binanın konumu ile kullanım alanlarının ilişkisini, yani yönünü dikkate alırız. Kullanım saatlerine göre yaşam alanlarının gölgelenme ihtiyacı incelenir ve güneşin yönü esas alınarak projelendirilmesi gerekir.

Neta Mimarlık olarak müşterilerimize sunduğumuz gölgelendirme sistemleri çeşitlerinde üst örtüde kullanılan malzemeler seçilen sisteme göre değişkenlik gösterir. Standart tente sistemlerinde akrilik kumaş tercih edilirken hareketli tavan örtülerinde alternatifler kumaş veya alüminyum olarak tercih edilebilir. Kumaş tercihinde kullanılan malzemenin mutlaka black-out özelliğine sahip olması güneşin tüm etkilerinden korunmak açısından önemlidir. Hafif bir malzeme olması büyük avantaj sağlar. Aynı zamanda asma-germe gölgelendirme sistemlerinde kullanılan membran da aynı özelliklere sahiptir. Esnek yapı farklı formlarda yapılar oluşturulmasına imkan tanır.

Projelerimizde gölgelendirmede otomatik tente ve pergolaların yanı sıra sıklıkla kullanılan dikey perde sistemlerinde hem dış mekan – iç mekan ilişkisini tam olarak kesmeyecek hem de mevcut manzaranın engellenmesini önleyecek şekilde delikli, screen özellikli kumaşları kullandırmayı tercih ediyoruz.

Benzer İçerikler